Heinz België | FAQs

Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Pokud máte dotaz týkající se naší společnosti, některého z našich výrobků nebo způsobu, jak děláme chutné a výtečné potraviny, můžete najít informace, které hledáte, na tomto místě.

Tým péče o zákazníky ve společnosti Heinz odpověděl na nejčastěji kladené dotazy, které dostáváme od vás, od lidí, kteří kupují naše výrobky. Pokud nebudete moci nalézt odpověď na svoji otázku níže, můžete se klidně obrátit na nás.

CO ZNAMENÁ NA ETIKETÁCH HEINZ "57 VARIANT" ?
Při jízdě vlakem v New York City v roce 1896 náš zakladatel Henry J. Heinz viděl reklamní poutač propagující 21 stylů bot a přišlo mu to chytré. I když v té době společnost Heinz vyráběla více než 60 výrobků, Henry měl pocit, že "57" je šťastné číslo. A proto začal používat "57 variant" všude ve své reklamě. Dnes má společnost po celém světě více než 5700 výrobků, ale stále používá magické číslo "57". Zjistěte více o společnosti Heinz a o naší Historii.
JAK ZJISTÍM, KDE KOUPÍM SVÉ OBLÍBENÉ VÝROBKY ZNAČKY HEINZ?
Protože jsme oblíbenou značkou na mnoha místech, kde se prodávají potraviny, většina supermarketů naše výrobky nabízí. Pokud zjistíte, že řada výrobků Heinz je ve vašem místním obchodě omezená, promluvte si s naším týmem podpory zákazníků o dodání svých oblíbených výrobků značky Heinz.
KDO MI DOKÁŽE POMOCI S OBECNÝMI DOTAZY K VÝROBKŮM A INFORMACÍM NA ETIKETĚ?
Náš tým podpory zákazníků Careline vám na vaše dotazy rád odpoví. Pokud máte nějaké dotazy, zavolejte prosím na linku péče na čísle 0800 528 5757 nebo nás kontaktujte přes online formulář.
STÁVÁ SE NĚKDY, ŽE SPOLEČNOST HEINZ NĚJAKÉ VÝROBKY PŘESTANE VYRÁBĚT?
Čas od času z naší produktové řady vyndáme některý výrobek, obvykle z důvodu vytvoření nového receptu nebo z důvodu, že šlo o limitovanou edici. Stále provádíme revizi našich produktových řad, rovněž neustále aktualizujeme a vylepšujeme naše recepty.
KDO DOKÁŽE ZODPOVĚDĚT KONKRÉTNÍ OTÁZKY K VÝROBKŮM HEINZ, KTERÉ SE TÝKAJÍ VÝŽIVY?
Náš tým zkušených výživářů je k dispozici, aby zodpověděl vaše konkrétní dotazy z hlediska výživy. Zavolejte jednomu týmu péče o zákazníky Careline na číslo 0800 528 5757 nebo vyplňte náš online formulář a my se vám ozveme. Mějte na paměti, že při hledání informací o ingrediencích a obsahu živin je třeba se vždy podívat na etiketu.
POUŽÍVÁ SPOLEČNOST HEINZ GENETICKY MODIFIKOVANÉ (GM) POTRAVINY PŘI VÝROBĚ SVÝCH VÝROBKŮ?
Společnost Heinz je i nadále oddaná tomu, aby podnikla veškeré možné kroky k zajištění toho, aby varianty výrobků Heinz byly bez ingrediencí vytvořených z geneticky modifikovaných plodin. Tam, kde existuje možnost, že by mohl být přítomen materiál z geneticky modifikovaných plodin, nebo kde jsou některé ingredience vyrobeny ze sóje nebo kukuřice, využíváme pečlivě prověřené dodavatele, kteří dodávají ingredience ze zdrojů mimo GM plodiny. Navíc provádíme nezávislé testy.
POJEDU-LI DO ZAHRANIČÍ, BUDU MOCI NAKUPOVAT VÝROBKY HEINZ V TAMNÍCH OBCHODECH?
Jsme celosvětová společnost, a proto najdete mezinárodní řadu výrobků Heinz v mnoha zemích. I když jste v zahraničí, můžete tam najít omezené množství dobře známých anglických výrobků, jako je Heinz Cream of Tomato Soup nebo Heinz Salad Cream, které jsou dostupné ve specializovaných obchodech.
KDE MOHU ZÍSKAT INFORMACE O TOM, JAK KRMIT SVOJE MALÉ DÍTĚ?
Navštivte stránky heinzbaby.co.uk, kde najdete mnoho užitečných informací o krmení novorozenců a přechodu malých dětí na pevnou stravu.
CO JE LYKOPEN?
Lykopen je přírodní červený pigment, který dodává rajčatům jejich červenou barvu. Podle dostupných vědeckých výzkumů je to silný antioxidant s potenciálním pozitivním dopadem na zdraví. Většina lykopenu z naší stravy pochází z rajčat. Abyste svému organismu usnadnili vstřebat lykopen, jezte vařená rajčata.
JAKÁ UMĚLÁ BARVIVA, PŘÍCHUTĚ A KONZERVANTY SE POUŽÍVAJÍ VE VÝROBCÍCH ZNAČKY HEINZ?
Tam, kde je to možné, nepoužíváme v našich výrobcích umělá barviva, příchuti nebo konzervanty. Veškeré informace o ingrediencích a informace o výživových hodnotách výrobku najdete vždy na etiketě.
JAK DLOUHO LZE SKLADOVAT OTEVŘENOU KONZERVU FAZOLÍ HEINZ BEANZ? A MOHU JE UCHOVÁVAT V OTEVŘENÉ KONZERVĚ?
Nejlepší postup je vyndat obsah konzervy do čisté nádoby se vzduchotěsným víkem. Nádobu uchovávejte v ledničce a určitě fazole snězte do dvou dnů. Veškeré informace o uchovávání výrobku najdete vždy na etiketě. Samozřejmě byste mohli vyzkoušet Heinz Beans Fridge Pack, což je náš první výrobek s fazolemi, který lze znovu těsně uzavřít. Tato skvělá inovace vám umožní použít tolik fazolí, kolik právě potřebujete, a znovu nádobu zašroubovat a utěsnit a vrátit zbytek do ledničky, kde vám výrobek vydrží čerstvý až pět dnů. Na boku také najdete šikovné průhledné měřítko, které ukazuje, jestli máte uvnitř ještě dost fazolí na to, abyste si je mohli dát na toast nebo je namíchat s brambory! 1kilogramové balení fazolí do ledničky Heinz Beanz Fridge Pack, které bylo vytvořeno tak, aby pasovalo do dveřní police v ledničce, obsahuje ekvivalent necelých dvou a půl běžných konzerv fazolí Heinz Beans.
JE TO PRAVDA, ŽE V NĚKTERÝCH VÝROBCÍCH ZNAČKY HEINZ JE HODNĚ SOLI?
Heinz má snížené a lehké verze řady z našich nejpopulárnějších výrobků, jako je Reduced Sugar and Salt Beanz (fazole s nižším obsahem cukru a soli), kečup Tomato Ketchup a omáčka HP Sauce. Tyto recepty neobsahují žádná umělá sladidla a nejméně o 25 % méně soli než běžné recepty. Společnost Heinz byla dlouho oddána výraznému snižování obsahu soli a také aktivnímu partnerství s kampaněmi na sledování obsahu soli ve stravě. Nedávno se společnost Heinz stala partnerem Dohody o odpovědnosti Ministerstva zdravotnictví, která se týká řady opatření v oblasti zdraví a celkové pohody z hlediska snížení obsahu soli ve výrobcích. V posledních letech společnost Heinz pokračovala ve snižování obsahu soli ve svých hlavních výrobcích v rámci programu, který byl spuštěn již před více než 25 lety. I když stále poskytujeme veškerou chuť, obsah soli v kečupu Heinz Tomato Ketchup se snížil o téměř 40 %. Obsah soli ve fazolích Heinz Beanz byl snížen o téměř 50 % za 10 let a v polévce Heinz Cream of Tomato Soup se snížil o téměř 45 % - v souladu se změnami v chutích zákazníků a stále při poskytování veškeré chuti, kterou zákazníci preferují.
JE MOŽNÉ RECYKLOVAT LÁHVE KEČUPU TOMATO KETCHUP?
Ano. Plastové láhve Heinz Tomato Ketchup jsou vyráběny z plastické hmoty zvané PET, kterou lze plně recyklovat.
POSKYTUJE SPOLEČNOST HEINZ INFORMACE PRO PROJEKTY ŠKOLÁM A VYSOKÝM ŠKOLÁM?
Na těchto stránkách najdete mnoho informací naší společnosti včetně kompletní historie společnosti, informací o značce a novinek.
KDYŽ VYPLNÍM NA STRÁNKÁCH FORMULÁŘ, MÉ PSČ JE ZAMÍTNUTO. PROČ?
Ujistěte se prosím, že používáte britské poštovní směrovací číslo. Také se ujistěte, že jste použili číslo "0" ve vašem PSČ a že jste nenapsali místo toho písmeno "O". Máte-li i nadále potíže, obraťte se prosím na náš tým podpory zákazníků Careline. Nezapomeňte nám prosím popsat celou povahu problému, a také typ počítače a prohlížeče, který používáte.
CO MOHU UDĚLAT, POKUD MŮJ SUPERMARKET NEPŘIJME INTERNETOVÝ KUPON, KTERÝ JSTE MI POSLALI?
Pokud máte potíže s využitím svého kuponu v určitém obchodě, obraťte se na nás s podrobnostmi o obchodě a důvodech zamítnutí. My se tím budeme zabývat.
KOLIK FAZOLÍ SE PŘIBLIŽNĚ NACHÁZÍ V KONZERVĚ?
Ve standardním balení 415 g se nachází přibližně 465 fazolí.
KOLIK KONZERV POLÉVKY SE VYRÁBÍ KAŽDOU MINUTU KAŽDÉ HODINY KAŽDÉHO DNE KAŽDÉHO TÝDNE A KAŽDÉHO MĚSÍCE KAŽDÝM ROKEM?
Je to přibližně 1600 konzerv.
POČÍTÁ SE DO PROGRAMU "5 DENNĚ" POLÉVKA?
Jeden z vašich "5 denně" se rovná 80 g ovoce nebo zeleniny, takže pokud porce polévky obsahuje 80 g ovoce nebo zeleniny, počítá se do jednoho z vašich "5 denně". Polévka Heinz Tomato Soup se počítá jako jeden z vašich "5 denně".
JAK VYPADAJÍ PODROBNÉ ÚDAJE Z REGISTRACE VAŠÍ SPOLEČNOSTI?
Obchodní společnosti skupiny H.J. Heinz (všechny registrované v Anglii a ve Walesu): H.J. Heinz Foods UK Limited (IČO 08322668 , DIČ DPH 645027255), HP Foods Limited (IČO 2251694 , DIČ DPH 645027255 ), Heinz Single Service Limited (IČO 1749058 , DIČ DPH 645 0272 55) a H.J. Heinz Frozen & Chilled Foods Limited (IČO 2207650, DIČ DPH 645 0272 55); všechny se sídlem na adrese 32 London Bridge Street, London, SEI 9SG. Pokud máte dotaz ke společnosti, některého z našich výrobků nebo způsobu, jak děláme chutné a výtečné potraviny, můžete najít informace, které hledáte, na tomto místě. Tým péče o zákazníky ve společnosti Heinz odpověděl na nejčastěji kladené dotazy, které dostáváme od vás, od lidí, kteří kupují naše výrobky. Pokud nebudete moci nalézt odpověď na svoji otázku níže, můžete se klidně obrátit na nás.