Heinz België | FAQs

Často kladené dotazy
Časté dotazy

Máte dotaz ohledně naší společnosti, některého z našich výrobků, nebo vás zajímá, jak vyrábíme produkty , které vám chutnají? Odpověď můžete nalézt zde.

Tým péče o zákazníky ve společnosti Heinz odpověděl na nejčastěji kladené dotazy, které dostáváme od vás, od lidí, kteří kupují naše výrobky. Pokud nebudete moci nalézt odpověď na svoji otázku níže, můžete se klidně obrátit na nás.

CO ZNAMENÁ NA ETIKETÁCH HEINZ "57 VARIANT" ?
Při jízdě vlakem v New York City v roce 1896 náš zakladatel Henry J. Heinz viděl reklamní poutač propagující 21 stylů bot a přišlo mu to chytré. I když v té době společnost Heinz vyráběla více než 60 výrobků, Henry měl pocit, že "57" je šťastné číslo. A proto začal používat "57 variant" všude ve své reklamě. Dnes má společnost po celém světě více než 5700 výrobků, ale stále používá magické číslo "57". Zjistěte více o společnosti Heinz a o naší Historii.
JAK ZJISTÍM, KDE KOUPÍM SVÉ OBLÍBENÉ VÝROBKY ZNAČKY HEINZ?
Protože jsme všeobecně oblíbená značka potravin, naše výrobky nabízí většina supermarketů. Pokud vám nabídka Heinz ve vašem obchodě připadá nedostatečná, požádejte vedení prodejny, aby vaše oblíbené výrobky zajistilo.
KDO MI DOKÁŽE POMOCI S OBECNÝMI DOTAZY K VÝROBKŮM A INFORMACÍM NA ETIKETĚ?
Náš tým podpory zákazníků Careline vám na vaše dotazy rád odpoví. Pokud máte nějaké dotazy, zavolejte prosím na linku péče na čísle 0800 528 5757 nebo nás kontaktujte přes online formulář.
STÁVÁ SE NĚKDY, ŽE SPOLEČNOST HEINZ NĚJAKÉ VÝROBKY PŘESTANE VYRÁBĚT?
Čas od času nějaký výrobek vyřadíme z nabídky, většinou proto, že jsme vytvořili novou recepturu, nebo proto, že se jednalo o výrobek z limitované edice. Naše výrobky neustále revidujeme a aktualizujeme a vylepšujeme jejich složení.
KDO DOKÁŽE ZODPOVĚDĚT KONKRÉTNÍ OTÁZKY K VÝROBKŮM HEINZ, KTERÉ SE TÝKAJÍ VÝŽIVY?
Otázky týkající se výživy zodpoví náš tým zkušených odborníků na tuto oblast. Zavolejte na zákaznickou linku 0800 528 5757 nebo vyplňte náš on-line formulář a my se vám ozveme. Nezapomeňte, že informace o složení a nutričních hodnotách najdete na etiketě výrobku.
POUŽÍVÁ SPOLEČNOST HEINZ GENETICKY MODIFIKOVANÉ (GM) POTRAVINY PŘI VÝROBĚ SVÝCH VÝROBKŮ?
Společnost Heinz se maximálně snaží zajistit, aby její výrobky neobsahovaly ingredience pocházejících z geneticky modifikovaných surovin. Tam, kde je možnost, že by surovina mohla být geneticky modifikovaná, nebo kde se využívají ingredience ze sóji nebo kukuřice, nakupujeme u pečlivě prověřených dodavatelů, u nichž máme záruku, že jejich suroviny nepocházejí z geneticky modifikovaných zdrojů. Zároveň provádíme nezávislé testy.
POJEDU-LI DO ZAHRANIČÍ, BUDU MOCI NAKUPOVAT VÝROBKY HEINZ V TAMNÍCH OBCHODECH?
Jsme celosvětová společnost, a proto najdete mezinárodní řadu výrobků Heinz v mnoha zemích. I v zahraničí ve specializovaných obchodech najdete některé známé anglické výrobky, jako je rajčatová polévka Heinz Cream of Tomato Soup nebo zálivka na salát Heinz Salad Cream.
KDE MOHU ZÍSKAT INFORMACE O TOM, JAK KRMIT SVOJE MALÉ DÍTĚ?
Navštivte stránky heinzbaby.co.uk, kde najdete spoustu užitečných informací o krmení novorozenců a přechod malých dětí na pevnou stravu.
CO JE LYKOPEN?
Lykopen je přírodní červený pigment, který dodává rajčatům jejich červenou barvu. Podle dostupných vědeckých výzkumů je to silný antioxidant s potenciálním pozitivním dopadem na zdraví. Většina lykopenu z naší stravy pochází z rajčat. Abyste svému organismu usnadnili vstřebat lykopen, jezte vařená rajčata.
JAKÁ UMĚLÁ BARVIVA, DOCHUCOVADLA A KONZERVANTY JSOU POUŽITY VE VÝROBCÍCH HEINZ?
Pokud je to možné, nepoužíváme v našich výrobcích žádná umělá barviva, dochucovadla ani konzervanty. Úplný seznam ingrediencí a nutriční hodnoty najdete na etiketě každého výrobku.
JAK DLOUHO LZE SKLADOVAT OTEVŘENOU KONZERVU FAZOLÍ HEINZ BEANZ? A MOHU JE UCHOVÁVAT V OTEVŘENÉ KONZERVĚ?
Je lepší vylít fazole do čisté nádoby s víčkem, která se dá pevně uzavřít. Nádobu uchovávejte v ledničce a fazole snězte do dvou dnů. Informace o uchovávání výrobku najdete vždy na etiketě. Můžete také vyzkoušet Heinz Beans Fridge Pack, což je naše první balení fazolí, které lze opakovaně uzavřít. Díky této výborné inovaci můžete z balení odebrat jen tolik fazolí, kolik potřebujete, a pak láhev uzavřít šroubovacím víčkem a uložit do lednice, kde vám fazole vydrží čerstvé až pět dnů. Na průhledné stupnici na lahvi navíc vidíte, jestli vám zbývá dost fazolí na toust nebo na večeři pro víc osob. Kilové balení se díky svému tvaru vejde do přihrádky ve dveřích lednice. Obsahuje přibližně stejné množství fazolí jako dvě a půl běžných plechovek Heinz Beanz.
JE TO PRAVDA, ŽE V NĚKTERÝCH VÝROBCÍCH ZNAČKY HEINZ JE HODNĚ SOLI?
U řady nejoblíbenějších výrobků, jako jsou fazole, kečup nebo HP omáčka, nabízí Heinz verze se sníženým množstvím cukru nebo soli. Jejich receptura neobsahuje umělá sladidla a oproti standardní verzi má minimálně o 25 % soli méně. Heinz se už dlouho snaží snižovat obsah soli ve svých výrobcích a aktivně spolupracuje s kampaněmi proti nadměrnému příjmu soli v potravinách. Nedávno se společnost Heinz stala partnerem Dohody o odpovědnosti ministerstva zdravotnictví, která připravuje opatření v oblasti zdraví a zdravého životního stylu, včetně omezení konzumace soli. V posledních letech Heinz pokračuje ve snižování obsahu soli ve svých hlavních výrobcích v rámci programu, který běží už více než 25 let. I když si Heinz Tomato Ketchup zachovává svou chuť, obsah soli v jeho složení se snížil o téměř 40 %. Obsah soli ve fazolích Heinz Beanz jsme za 10 let snížili téměř o polovinu a v polévce Heinz Cream of Tomato Soup o téměř 45 % – v souladu s tím, jak se mění preference zákazníků, a při zachování chuti, kterou mají rádi.
JE MOŽNÉ RECYKLOVAT LÁHVE KEČUPU TOMATO KETCHUP?
Ano. Plastové láhve Heinz Tomato Ketchup jsou vyráběny z plastické hmoty zvané PET, kterou lze plně recyklovat.
POSKYTUJE SPOLEČNOST HEINZ INFORMACE PRO PROJEKTY ŠKOLÁM A VYSOKÝM ŠKOLÁM?
Na těchto stránkách najdete mnoho informací naší společnosti včetně kompletní historie společnosti, informací o značce a novinek.
KDYŽ VYPLNÍM NA STRÁNKÁCH FORMULÁŘ, MÉ PSČ JE ZAMÍTNUTO. PROČ?
Ujistěte se prosím, že zadáváte poštovní směrovací číslo ve správném tvaru. Také se přesvědčte, že jste místo nuly nenapsali velké O. Pokud se vám ani pak nepodaří formulář odeslat, kontaktujte zákaznickou linku. Popište přesně problém a sdělte nám, jaký typ počítače a verzi prohlížeče používáte.
CO MOHU UDĚLAT, POKUD MŮJ SUPERMARKET NEPŘIJME INTERNETOVÝ KUPON, KTERÝ JSTE MI POSLALI?
Pokud máte potíže s využitím svého kuponu v určitém obchodě, obraťte se na nás s podrobnostmi o obchodě a důvodech zamítnutí. My se tím budeme zabývat.
KOLIK FAZOLÍ SE PŘIBLIŽNĚ NACHÁZÍ V KONZERVĚ?
Ve standardním balení 415 g se nachází přibližně 465 fazolí.
KOLIK KONZERV POLÉVKY SE VYRÁBÍ KAŽDOU MINUTU KAŽDÉ HODINY KAŽDÉHO DNE KAŽDÉHO TÝDNE A KAŽDÉHO MĚSÍCE KAŽDÝM ROKEM?
Je to přibližně 1600 konzerv.
POČÍTÁ SE DO PROGRAMU "5 DENNĚ" POLÉVKA?
Jeden z vašich "5 denně" se rovná 80 g ovoce nebo zeleniny, takže pokud porce polévky obsahuje 80 g ovoce nebo zeleniny, počítá se do jednoho z vašich "5 denně". Polévka Heinz Tomato Soup se počítá jako jeden z vašich "5 denně".
JAK VYPADAJÍ PODROBNÉ ÚDAJE Z REGISTRACE VAŠÍ SPOLEČNOSTI?
Obchodní společnosti skupiny H.J. Heinz (všechny registrované v Anglii a ve Walesu): H.J. Heinz Foods UK Limited (IČO 08322668 , DIČ DPH 645027255), HP Foods Limited (IČO 2251694 , DIČ DPH 645027255 ), Heinz Single Service Limited (IČO 1749058 , DIČ DPH 645 0272 55) a H.J. Heinz Frozen & Chilled Foods Limited (IČO 2207650, DIČ DPH 645 0272 55); všechny se sídlem na adrese 32 London Bridge Street, London, SEI 9SG. Pokud máte dotaz ke společnosti, některého z našich výrobků nebo způsobu, jak děláme chutné a výtečné potraviny, můžete najít informace, které hledáte, na tomto místě. Tým péče o zákazníky ve společnosti Heinz odpověděl na nejčastěji kladené dotazy, které dostáváme od vás, od lidí, kteří kupují naše výrobky. Pokud nebudete moci nalézt odpověď na svoji otázku níže, můžete se klidně obrátit na nás.